Psichologė
Daiva Martinkuvienė
Psichologė
Daiva Martinkuvienė
Konsultuoju vaikus, paauglius ir jų tėvus švietimo įstaigose, suaugusius – specializuotame pagalbos centre bei privačius klientus. Daugiau nei 20 metų darbo patirtis su vaikais, paaugliais ir jų tėveliais atskleidė, kad tėveliai ir jų vaikai, kurie konsultuojasi su specialistais, lengviau išsprendžia kilusius sunkumus.
Psichologo pagalba vaikui ir paaugliui
Pirmieji „ožiukai“, ribų peržengimas, padidintas vaiko jautrumas, sunki adaptacija darželyje, vaiko baimė – tai tik dalis problemų, kurios gali tapti nemažu iššūkiu tėvams, sutrikdančiu juos ir verčiančiu paklausti savęs „Ką darau ne taip?“
Vaikui augant problemos nemažėja. Paauglystėje iššūkiai kyla ne tik tėvams, bet ir jų vaikams. Konfliktai su paaugliu gali tapti kasdienybe ir neretai tėvai santykyje su savo vaiku pasijaučia tarsi karo lauke, o paaugliai – neišgirsti ir suvaržyti.
Kam sunkesnė vaiko paauglystė – man ar jam pačiam? Ar verta kariauti? Kaip suvaldyti savo emocijas? Kaip kurti pozityvų tarpusavio ryšį? Kaip pasitikėti vienas kitu? Ką daryti, kad tėvai mane suprastų? – tai klausimai, į kuriuos atsakymo galėtų ieškoti tiek paaugliai, tiek jų tėvai. Paauglių psichologas gali būti Jūsų tarpininkas, padedantis atrasti prarastą kelią į Jūsų širdis.
Supraskime, tėvystė – nelengvas etapas. Tačiau nesiekime būti tobulais tėvais, nebijokime klysti ir ieškoti pagalbos. Todėl susidūrus su iššūkiais tėvystėje, kviečiu kreiptis ir kartu ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus.
Psichologinė pagalba suaugusiems
Jau 10 metų konsultuoju suaugusius asmenis dėl komplikuotų santykių artimoje aplinkoje. Nuo 2011 m. gruodžio 15 d. įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui pradėjau dirbti specializuotos pagalbos centre, kuris teikia pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims. Turiu pripažinti, gaila, tačiau dažnesnė pasitaiko psichologinė pagalba moterims nei vyrams ar psichologinė pagalba šeimai.
Patirtis konsultuojant smurtą patyrusius žmones rodo, kad patirtos traumos pasekmės labai veikia ne tik fizinę, bet ir psichologinę asmens sveikatą: nenustatytos kilmės skausmai, nuovargis, aukštas nerimo lygis, panikos priepuoliai, baimė, kaltė, gėdos jausmas, žema savivertė ir pan.
Psichologinės krizės metu žmogus neretai palūžta, todėl tuo metu psichologo pagalba yra ypatingai svarbi, siekiant žmogų sustiprinti ir padėti atverti naują gyvenimo ir jo teikiamų galimybių matymą.
Jeigu jaučiate, kad jūsų šeimoje tarpusavio santykiai „stringa“, jei Jūs vis dažniau jaučiate nepasitenkinimą, liūdesį, nerimą ar tiesiog nesuprantate, kas nebetenkina jūsų artimoje aplinkoje, kviečiu pasitelkti į pagalbą psichologą.
Konsultuoju asmenis, patyrusius fizinį, psichologinį, seksualinį ar ekonominį smurtą ir visus, kurių santykiai šeimoje yra komplikuoti.
Konsultacijų metu, pasitelkiant įvairius psichologijos metodus, drauge su klientu analizuojame jo kasdienę patirtį, ieškome jam tinkamų problemų sprendimo būdų, kad galėtumėte pasakyti "Gyvenimas vertas gyventi!".